Wydarzenia

Książki Olgi Tokarczuk proszę

Czytelnicy Biblioteki w Fabiankach uhonorowali noblistkę Olgę Tokarczuk najlepiej jak to możliwe – czytając jej książki. Wcześniej publikacje tej autorki były też cenione i wybierane, ale to co dzieje się w bibliotece od października ubiegłego roku kiedy to ogłoszono, że pisarka otrzymała Literacką  Nagrodę Nobla napawa radością i optymizmem.

Uczestnicy spotkań odbywających się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki debatowali na temat dwóch powieści O. Tokarczuk: Anna In w grobowcach świata  oraz E E. Wtedy to dochodziło do burzliwych rozmów i przemyśleń o oryginalności, głębi i sile jej publikacji. W bieżącym roku w ramach DKK planujemy przeczytać jeszcze  Prawiek i inne czasy. Kilku klubowiczów pamięta spotkanie autorskie Olgi Tokarczuk podczas Literackiego Woodstocku we Wrocławiu w lipcu 2016 roku. Można było zobaczyć tłum klubowiczów – czytelników z całej Polski walczących o najlepsze miejsca przy scenie, aby być jak najbliżej autorki i w spokoju posłuchać oczekiwanego gościa, a następnie tłoczących się tych, którzy koniecznie chcieli mieć autografy w książkach. Ale to co dzieje się w bibliotece po otrzymaniu przez Olgę Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla przeszło najśmielsze oczekiwania. W grudniu udało się kupić jeszcze trzy publikacje pisarki. W sumie biblioteka posiada jedenaście tytułów, w których od października do końca roku odnotowano 28 wypożyczeń na zewnątrz i sześć na miejscu. Bywały dni kiedy na półce nie było ani jednego egzemplarza i należało cierpliwie poczekać.

Olga Tokarczuk otrzymuje kolejne nagrody i wyróżnienia. Tadeusz Kotarbiński pewnie by podpowiedział noblistce – „Bądź sobą”. Czytelnicy z gminy Fabianki  dziękują, życzą dalszych sukcesów, ale też wiele sił i zdrowia.

Zapraszamy do biblioteki

Skip to content