Dzień Pluszowego Misia

Dziś obchodziliśmy w bibliotece Dzień Pluszowego Misia. Odwiedziło nas aż pięć grup dzieci (honorowymi gospodarzami były biblioteczne pluszowe misie). Nasi goście obejrzeli zbiór książek, które opowiadają o literackich misiach, wysłuchały fragmentu bajki, dowiedziały się, od kiedy obchodzimy święto Pluszowych Misiów i narysowały podobizny swoich pluszowych przyjaciół (prace te wkrótce będą prezentowane w bibliotece).
Niezwykle miłą niespodzianką był filmik przesłany dzieciom specjalnie na tę okazję. O swoich ulubieńcach – misiach polarnych opowiedziała pani Patrycja Ulandowska – Monarcha, która jako meteorolog wzięła udział w 43. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie na Spitsbergenie. Życzyła również dzieciom miłego świętowania z pluszowymi misiami. Składamy serdeczne podziękowanie pani Patrycji i wszystkim naszym gościom ze Szkoły Podstawowej w Fabiankach!
Pytanie do dzieci: czy pytaliście już rodziców, jakiego koloru jest skóra na niedźwiedziu polarnym?
Jeśli ktoś chce poznać bliżej pracę polarnika znajdzie ciekawe informacje tutaj: bydgoszcz.naszemiasto.pl/.