Wystawa – „Droga św. Jakuba” w bibliotece

Biblioteka w Fabiankach zaprasza na wystawę „Droga św. Jakuba”. Ekspozycja przyciąga i zaprasza do wyjścia na szlak, który przebiega również przez ziemię dobrzyńską i Kujawy. Wystawa w Bibliotece w dniach 25 lipca – 9 sierpnia.

To stary szlak pielgrzymkowy istniejący  już od średniowiecza, biegnie przez Europę w kierunku północno – zachodniego skraju Hiszpanii miejscowości Santiago de Compostela do grobu św. Jakuba Apostoła. Trasa jest oznakowana – Camino Polaco, a symbolem muszla. Gmina Fabianki leży na szlaku pielgrzymkowym z Dobrzynia nad Wisłą do Kruszwicy. Wystawa składa się z dziesięciu dużych kolorowych plansz z informacjami, pięknymi fotografiami ze szlaku. Wystawa zrealizowana dzięki staraniom i pomocy Pawła Śliwińskiego Prezesa Klubu Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej PTTK w Dobrzyniu nad Wisłą.

Zapraszamy do biblioteki i na szlak