15 lat Dyskusyjnego Klubu Książki

6 lutego 2009 roku odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w GBP w Fabiankach. Kolejne (12 marca) wiązało się już          z omówieniem pierwszej książki.
Minęło 15 lat. Nasze jubileuszowe spotkanie, które zorganizowaliśmy 11 marca, było okazją do wspomnień, podsumowań i słodkich radości.
O początkach klubu opowiedziała założycielka DKK w Fabiankach, ówczesna kierowniczka biblioteki – Maria Drzewiecka.
Nasz klub to niezwykle sympatyczna grupa ludzi otwartych na dyskusję, rozmowę o książce, literaturze i o życiu. Jak bardzo cenimy sobie nasze spotkania, mogą świadczyć chociażby przyniesione wczoraj ciasta, słodycze, kwiaty, krawat u koszuli… Jesteśmy małą grupą, ale tyle w klubowiczach i klubowiczkach dobrej energii, potrzeby dzielenia się swoimi poglądami, radościami!
Każda obecność, godzinka razem, wspólnie wypita kawa czy herbatka to dla nas ogromna wartość.
Dziękujemy naszemu Koordynatorowi Projektu DKK w podregionie toruńsko-włocławskim za wsparcie i życzliwość. Pan Przemek Chudzik jest naszym dobrym duchem, to on dba, abyśmy mieli do czytania interesujące książki.

Nasze jubileuszowe spotkanie – ale nie mogło zabraknąć na nim książki. Los sprawił, że czytaliśmy „Życie” Lisy Aisato, wyróżnione Nagrodą Księgarzy Norweskich w 2019. Życie się toczy, a takie książki w nas zostają. Jednomyślne „6”.