Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

9 listopada 2020

Informacja dla Czytelników

        W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie epidemii w okresie 7 - 29 listopada 2020 r. biblioteka będzie nieczynna. Pod numerem tel. (54)  251- 67- 94 dyżurować będzie bibliotekarz, który udzieli wszelkich informacji. Możliwy jest też kontakt mailowy: biblioteka@gbp.fabianki.pl lub poprzez kontakt na Facebooku.

Przejdź do - Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
16 października 2020

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

 

Konkurs "Tu jest ładnie" miał na celu ukazanie w pracach dzieci piękna naszych okolic. Jury uznało, że prace są tak udane, iż wszystkie zasługują na nagrodę. Przyznane zostały 3 wyróżnienia. Autorami prac wyróżnionych są: Kacper Pniewski, Marysia Piechocka i Maja Matuszewska. Zapraszamy WSZYSTKICH uczestników po odbiór nagród - od poniedziałku (19 października). Od poniedziałku również można oglądać prace w bibliotece. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! W przyszłym roku kolejna edycja konkursu.

Przejdź do - Noc Bibliotek 2020 za nami
13 października 2020

Noc Bibliotek 2020 za nami

 Nasze przedsięwzięcie odbyło się w piątkowe popołudnie, w niedużym składzie - w trosce o bezpieczeństwo uczestników. "Czary mary" -  było troszkę czarów,  ale z użyciem zupełnie prozaicznych i naturalnych mikstur. Hasło "Klimat na czytanie" było okazją do porozmawiania o ochronie przyrody i sprawdzenia, co w "książkach piszczy" o klimacie i zagrożeniach ekologicznych.

 

5 października 2020

W najbliższą sobotę, 10 października Noc Bibliotek

      Gminna Biblioteka Publiczna w Fabiankach przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji, ale spotkanie w naszej bibliotece zaplanowaliśmy na piątkowe popołudnie – 9 października. O godz. 16.00 grupa dzieci zaproszona zostanie do świata literatury i… czarów z pogranicza nauki. Ze względu na stan pandemii liczba uczestników jest ograniczona. Wszyscy (100 osób), którzy nie mogą wziąć udziału w spotkaniu, mogą otrzymać link do filmu (bezpłatnie) "Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019 w reż. Edmundsa Jansona. Uwaga: otrzymane hasło do filmu będzie działało tylko w dniach: 9-12 października. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: biblioteka@gbp.fabianki.pl , (54) 251 67 94.