DKK dla dorosłych – nowe spotkanie i nowe emocje nad książką

Książka „Niewidzialne biblioteki” była wyzwaniem, a i wzbudziła też sporo emocji. Jest to zbiór opowieści o bibliotekach, których nie ma, a których zasady funkcjonowania mogą wzbudzać różne odczucia: od zachwytu i podziwu po obawy, niepokój…
Czy wyobrażacie sobie np. bibliotekę, z której można wypożyczyć tylko jedną książkę przez całe życie? Albo bibliotekę, która posiada wszystkie napisane książki? Jedna z opowieści mówi o bibliotece, z której usunięto wszystkie kanty. Kunsztowna literatura, ale klubowicze oceniając ją, mieli dylemat. Jaki sens ma książka, jej idea? Czego oczekuje czytelnik: czy tylko kunsztownego, pięknego języka, czy jeszcze innej warstwy?
Współtwórcą publikacji był Jacek Dehnel. Jak mówi opis na okładce: spolszczył ją i dołożył swoje opowieści. Średnia ocen wyjątkowo niska: 3,73. Była też i jedna 6. Kolejne spotkanie: 27 lutego., o godz. 15.30, a połączy nas książka, która zabierze w chłodne rejony. Zaczynamy czytać „Polarniczki” Dagmary Bożek.