Wykład o Poli Negri – gościem Dorota Łańcucka

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego ustanowił  rok 2022 w naszym regionie Rokiem Poli Negri. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Fabiankach zorganizowała spotkanie poświęcone  słynnej aktorce, która urodziła się w Lipnie. 6 grudnia naszym gościem była pani Dorota Łańcucka z Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. Wykład, wzbogacony o interesującą prezentację, odbył się z Sali obrad Urzędu Gminy Fabianki.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym w to wtorkowe, deszczowe popołudnie przenieśliśmy się w świat kina niemego i przedwojennych gwiazd: pani Dorocie – wspaniałej ambasadorce naszego regionu, publiczności oraz pracownikom Urzędu Gminy za umożliwienie spotkania w nowej, pięknej Sali. W spotkaniu uczestniczył również wójt Gminy Fabianki, pan Zbigniew Słomski.