Aktualności

Spotkanie DKK – książka „Nie mieszkam w igloo”

Wreszcie udało się spotkać klubowiczom z Dyskusyjnego Klubu Książki w Fabiankach. Przez wiele miesięcy pandemii klubowicze nie zaprzestali jednak czytania książek, w tym książek dostępnych w projekcie „Dyskusyjne Kluby Książki”. Spotkaliśmy się w nieco mniejszym gronie, ale w dobrym zdrowiu, wszyscy zaszczepieni i w dobrych nastrojach.

Książka Adama Jarniewskiego „Nie mieszkam w igloo” okazała się idealną na czwartkowe, upalne popołudnie. To ciekawa opowieść Polaka, który za miłością przeniósł się na Grenlandię. Książka ciekawa, obfitująca w smaczki, również dosłownie (dyskutowaliśmy, czy kawa doprawiona sadłem renifera, zamiast śmietanki , rzeczywiście „wzbogaca” smak …).

Od autora dowiadujemy się również, że popularna lektura szkolna „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” ma w tytule imię chłopca, które jest językowym nieporozumieniem, a oznacza naprawdę specyficzną czynność… Książka barwna, zmieniająca stereotypy, opatrzona sporą ilością zdjęć, uzyskała u nas bardzo dobre oceny – średnia: 5,6.

17 czerwca 2021 r. Fabianki

Skip to content