Wydarzenia

Spotkania DKK dla dzieci

Po dłuższej przerwie ruszyły spotkania naszego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży.

  • 30 listopada motywem przewodnim spotkania była książka „Jadzia”.

Ta z pozoru barwnie wyglądająca książka, niesie z sobą wiele emocji, obrazów, związanych z II wojną światową. Brutalność i bezwzględność wojny bardzo doświadczyła dzieci. Książka Izabelli Klebańskiej jest tego przykładem. Klubowicze zwrócili uwagę na edukacyjny aspekt „Jadzi”. Zarówno treść jak i przypisy dobrze objaśniają specyfikę życia w czasie okupacji. Książka bardzo poruszyła naszych najmłodszych członków DKK

  • 14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie; tym razem omawiana była książka „Skąd przyszedł pies?” Doroty Sumińskiej. Rozmowa przy aromatycznej, zimowej herbatce toczyła się już w większym gronie. O przyjaźni człowieka i psa można mówić wiele. Wiele osób ma mnóstwo własnych doświadczeń. Podobnie było z naszymi klubowiczami. Książka wzbogaca wiedzę o psach: doborze genetycznym, różnych aspektach życia psa (rozmnażanie, zachowania, ludzka wrażliwość na jego potrzeby itd.).

Historie z fabułą bardzo poruszyły dzieci, życie psa bywa bowiem trudne. Książka pani Sumińskiej jest świetnym etapem w podejmowaniu decyzji o posiadaniu psa. Warto do niej zajrzeć. I warto polecić ją rodzicom. Średnia ocen: 4,75.

Składamy serdeczne podziękowanie dla pani Ewy Belter ze SP w Fabiankach za zaangażowanie w projekt.

Skip to content