Komunikaty

Pomoc Ukrainie

Wójt Gminy Fabianki uruchamia Gminny Punkt Pomocy organizując zbiórkę darów rzeczowych
 
ODZIEŻ i OKRYCIA
Koce zwykłe i termiczne, śpiwory, pościel, poduszki, kołdry, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania (nowe) i płaszcze przeciwdeszczowe (nowe).


ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI
Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe.

ŻYWNOŚĆ
Woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik).

INNE
Zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej  pomocy.

PODSTAWOWE ŚRODKI MEDYCZNE
Witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie – lekarstwa, tylko te które są kupowane bez recepty i mogą być przechowywane w temperaturze do 260C. Wyłącznie nowe opakowania z ważnym terminem przydatności.

Miejsce zbiórki:
Urząd Gminy Fabianki
Fabianki 4

w dniach 2-3 marca 2022 r. w godzinach 12.00 – 19.00
Bliższe informacje: tel.  (54) 231-78-00 lub 231-78-04 

 

Skip to content