Aktualności

„Nad Niemnem” i Justyna Orzelska w Fabiankach!

Sobota, 7 października upłynęła w naszej gminie pod znakiem powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, i spędziliśmy ją z cudowną, filmową Justyną Orzelską, czyli Iwoną Katarzyną Pawlak.

Spotkanie, które zorganizowane zostało w ramach obchodów Narodowego Czytania, przesunięte było na październik z uwagi na plany naszego wyjątkowego gościa.

Niezwykle miłe było to, że wśród naszej  publiczności pojawiło wiele osób chętnych do czytania fragmentów powieści. Moglibyśmy tak zapewne czytać długie godziny…

Wiele wrażeń i wzruszeń pojawiło w trakcie spotkania z naszym wyjątkowym gościem. Anegdoty, wspomnienia z planu zdjęciowego a także późniejsze indywidualne rozmowy z panią Iwoną sprawiły, że ten wieczór był wyjątkowy, magiczny, niezapomniany. Imprezie towarzyszyła okolicznościowa wystawka oraz pieczęć, dzięki której można było zrobić odcisk na swoich egzemplarzach książek.

Warto zaznaczyć, że pieczęć z tegorocznej edycji, jak i pieczęcie z poprzednich lat, są dostępne w naszej bibliotece. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Składamy serdeczne podziękowania Władzom Gminy za użyczenie sali, oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania. Ukłony dla naszego klubowicza DKK – Darka, który przygotował oprawę z kwiatów i pięknych roślin ze swojego ogrodu!

 

 

Skip to content