Aktualności

Dyskusja o „Samosiejkach” Dominiki Słowik

Spotkanie DKK dla dorosłych, 19 września 2022 roku, Dominika Słowik „Samosiejki”.

Średnia ocen: 4

Wydawałoby się, że opowiadania Dominik Słowik w tomie „Samosiejki” będą odskocznią od trudnych i aktualnych tematów. Nic bardziej mylnego. Dawno już nie rozgorzała tak burzliwa dyskusja, a książka otrzymała skrajne oceny: od najlepszych (5) po nasycone irytacją: 2. Na pewno zgadzamy się wszyscy, że opowiadania wywołują niepokój i refleksje nad samotnością. Dla niektórych klubowiczów ciekawymi okazały się motywy związane z przyrodą, roślinami, które wdzierają się ukradkiem w życie bohaterów.

Książka ta potwierdza, że jesteśmy bardzo różnymi czytelnikami. Dzielą nas różne oczekiwania wobec literatury. Pocieszające, że łączy nas zamiłowanie do czytania i autentyczny głód kolejnych spotkań. Pyszne owoce dostarczone przez klubowicza Darka uzupełniły nasze biblioteczne menu . Było więc i niezwykle smacznie.

Kolejne spotkanie odbędzie się 17 października. I pod znakiem archeologii – „Grody, garnki i uczeni” Agnieszki Krzemińskiej. Czy będzie mniej energetycznie, bardziej jesienne i pastelowo? Zobaczymy.

Skip to content