Spotkanie z Aleksandrą Michtą-Juntunen

Biblioteka w Fabiankach zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrą Michtą – Juntunen autorką książki o Finlandii w czwartek, 5 grudnia o godz. 16.00. Spotkanie poprowadzi Marta Siwicka, pracownik Teatru Horzycy i dziennikarka „Gazety Pomorskiej”. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy Fabianki.

Aleksandra Michta-Juntunen absolwentka politologii oraz zarządzania z językami obcymi. Zawodowo zajmuje się rozwojem edukacji zawodowej w Finlandii oraz tłumaczeniami.  Od ponad dziesięciu lat mieszka w Helsinkach, jednak zanim zapuściła korzenie w Finlandii mieszkała na Litwie, w Norwegii i Hongkongu. Kolekcjonerka fińskich tłumaczeń literatury polskiej oraz pasjonatka dobrej kuchni. Od czterech lat prowadzi blog Fińskie smaki, na którym publikuje autentyczne przepisy kuchni fińskiej, opisuje tradycje kulinarne oraz ciekawostki związane z Finlandią i jej mieszkańcami. Kuchnię fińską ceni za prostotę, a za najlepszy fiński smak uznaje tradycyjny żytni chleb. Wielbicielka fińskiej sauny oraz długich spacerów.